Маркус Зузак " Крадійка книжок"
10/10
Уперше максимальне задоволення і післясмак після прочитання не відпускав так довго. Відгук пишеться через тиждень після прочитання. Чому так ? Бо перетравлення пережитих сторінок,що примушують відчувати кожною клітиною шкіри жахи війни, призма сучасних жахіть і реалій-усе об'єдналось у суцільний жах. Неймовірна за глибиною, максимальна за наповнюваністю. Історія про дівчинку ,що пройшла жахіття ІІ світової, страждання євреїв й неймовірний порятунок(уявіть німецькою родиною єврейського хлопця у центрі гітлерівської Німеччини). Напрочуд життєствердна історія. Не поспішаю читати про війну під час війни, але ж ця робота неймовірна. Рекомендую задля усвідомлення , що війна це не лише слово з 5 букв, а зло,що випікає,знищує,руйнує.Хай буде мир завжди й всюди. Тепер без емоцій. Оповідач - смерть. Уперше була шокована й вражена. Неймовірна письменницька знахідка. Герої викликають повагу й прив'язаність, опісля прочитання відчула нестаток ,наче хтось пішов. Обов'язково для прочитання !
(травень 2025)
«Вибір. Прийняти можливе» Едіт Єви Егер – це надзвичайно потужна історія про силу людського духу, яка базується на особистому досвіді авторки, що пережила Голокост. Головний посил книги полягає в тому, що, незалежно від того, через які випробування ми проходимо, завжди залишається можливість вибору – вибору, як ми будемо реагувати на обставини та що з ними зробимо. Книжка не лише розповідає про виживання в найтяжчих умовах, але й про те, як психологічно долати труднощі і віднаходити нові шляхи розвитку. Ми ж пропонуємо кілька цитат з книжки.Найкращі цитати:
1.Якщо ми застрягли в минулому, кажучи «якби тільки я пішла сюди, а не туди…» чи «якби лише я побралася з кимось іншим…», ми живемо у в’язниці власних вчинків. І так само, коли ми живемо майбутнім, кажучи «я не матиму щастя, доки не отримаю ступінь…» чи «я не стану щасливою, доки не знайду потрібну людину». Єдине місце, де ми можемо випробовувати нашу свободу вибору, — це тут і зараз.
2.Кожна мить може бути останньою. То навіщо хвилюватися? Нащо витрачати сили? Якщо ця мить, ця сама мить моя остання на Землі, чи я справді маю витрачати її на покірність та визнання поразки? Чи я маю провести її так, наче я вже мертва?
3.Не дозволяйте іншим визначати вашу особистість. Раджу вам хорошу вправу. Напишіть «я» і далі визначення, яка ви: сильна, чуттєва, дотепна і так далі. Так у вас з’являється ще один спосіб повернути собі себе.
Книга- потужний інструмент для підвищення власної мотивації з психологічними порадами й надважливим посилом для тих,хто зневірився. Читала під час віни,важливо жити сьогоденням,а не минулим -однозначно!
10 із 10
Немає коментарів:
Дописати коментар